چسب اپوکسی

چسب‌های اپوکسی به دلیل مقاومت به خوردگی و خاصیت چسبندگی بسیار بالا و همچنین انقباض بسیار کم در زمان پخت به فور در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. چسب اپوکسی یک چسب دو جزئی می‌باشد که یک جزء آن شامل رزین اپوکسی و افزودنی‌هایی شامل مواد بهبود دهندة چقرمگی، رقیق کننده ها و غلظت دهنده بوده و جزء دیگر عامل مناسب پخت بر اساس کاربردی که برای چسب در نظر گرفته شده به همراه افزودنیهای غلظت دهنده است. این چسب در صنایع مختلف و برای کاربردهای مختلفی استفاده می‌شود. از کاربردهای این چسب ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • صنعت نفت و گاز و پتروشیمی و پالایشگاهی (اتصال لوله های فلزی و کامپوزیتی، نشتی گیری لوله ها و مخازن، اتصال انواع قطعات و ترمیم انواع لوله ها و مخازن فلزی و کامپوزیتی)
 • صنعت ساختمان (نصب انواع سنگ و کاشی و نماهای مختلف، کاشت میلگرد، اتصال قطعات بتنی و ترمیم دیوارهای بتنی)
 • صنعت هوا و فضا (اتصال قطعات تجهیزات پرنده و اتصال انواع قطعات ناهمجنس)

از مزایای این نوع چسب ها در مقایسه با سایر انواع چسب می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. استحکام بالاتر در مقایسه سایر چسب‌ها
 2. چسبندگی مناسب در اتصال قطعات همجنس و نا همجنس مانند فلز به فلز، فایبرگلس به فایبرگلس، چوب به چوب، سرامیک به سرامیک، سنگ به سنگ، فلز به فایبرگلس، فلز به سرامیک، فلز به سنگ، سرامیک به سنگ و …
 3. مقاومت دمایی مناسب
 4. انقباض پخت پایین
 5. زمان گیرش مناسب بر اساس نوع کاربرد
 1. مقاومت به خوردگی بسیار بالا
 2. قابلیت استفاده در محیط های خیس و مرطوب و یا چرب و روغنی
 3. استحکام فشاری مناسب
 4. قابلیت تنظیم ویسکوزیته‌های با نوع کاربرد
 5. قابلیت نگهداری نسبتا طولانی
 6. قابلیت پخت در دماهای مختلف
 7. استحکام بلند مدت مناسب
 8. مقاومت به ضربه و خستگی مناسب در انواع خاص

یک چسب دو جزئی پرکننده و ضد شره با پخت محیطی و کاربری آسان می‌باشد. از این چسب می‌توان جهت نصب سنگ نما در صنعت ساختمان‌سازی استفاده نمود.

Epolock 1100

یک چسب دو جزئی مشابه Epolock 1100 می‌باشد که زمان گیرش آن 5 دقیقه است در دمای 25 درجة سانتیگراد این چسب پس از گذشت 30 دقیقه قابل ماشین کاری بوده و به استحکام نهایی خود می رسد. از این چسب می‌توان جهت نصب سنگ نما در صنعت ساختمان‌سازی استفاده نمود.

Epolock 1100F

یک چسب دو جزئی، پخت محیطی با استحکام و چقرمگی مناسب با کاربرد عمومی می‌باشد. از این چسب می‌توان جهت چسباندن انواع قطعات در صنایع مختلف( نفت و گاز، پتروشیمی، آب و فاضلاب، هوا فضا، اتومبیل و غیره) استفاده نمود.

Epolock 2100

یک چسب دو جزئی، پخت دمایی با استحکام و مقاومت شیمیایی و دمایی بالا می‌باشد. این چسب در محیط‌های شیمیایی خورنده در دماهای بالا قابل استفاده است. از این چسب می‌توان جهت چسباندن انواع قطعات در صنایع مختلف( نفت و گاز، پتروشیمی، آب و فاضلاب) استفاده نمود

Epolock 2200

جهت استفاده در محیط های کاملا خیس و رطوبتی طراحی گردیده است. این چسب بگونه‌ای ساخته شده که بتواند در دماهای پایین (تا 5 درجة سانتیگراد) نیز پخت گردیده و به استحکام نهایی خود برسد. از این چسب می توان در چسباندن انواع قطعات از جمله فلزات، کامپوزیت‌های فایبر گلاس و سرامیک ها حتی در شرایط کاملا رطوبتی نیز استفاده کرد.

Epolock 3100

یک پرایمر دو جزئی بر پایه اپوکسی، پخت محیطی با چسبندگی بالا می‌باشد. این پرایمر به عنوان پوششی مقاوم به خوردگی در قطعات و سازههای فلزی و بتونی قابل استفاده است همچنین از این پرایمر می‌توان جهت چسباندن کامپوزیت فایبرگلاس به سطوح فلزی و بتنی نیز استفاده نمود

Epolock 5100