چسب نصب سنگ نما

اجرای نمای ساختمان از مهمترین و اساسی ترین مباحث در پروژه های ساختمانی می باشد. امروزه در ایران بیش از 90 درصد نماهای ساختمان از روش های منسوخ شده و سنتی دوغاب و ملات اجرا می شود و کمتر از 10 درصد پروژه های کلان از سیستم های نوین و استفاده از تکنولوژی های جدید برای اتصال سنگ بر روی نما استفاده می کنند. از علل اصلی این رویکرد می‌توان دسترسی آسان به منابع سنگ با قیمت پایین، عدم دانش کافی گروه‌های اجرایی و عدم نظارت و قانون گذاری کاربردی دستگاههای دولتی مربوط در این حوزه باشد. در حال حاضر سیستم اجرای نمای خشک به عنوان بهترین، سریعترین، ایمن ترین و ماندگار ترین نحوه اجرا نما در پروژه های ساختمانی در دنیا محسوب می شود. از میان روشهای متفاوت اجرای نمای خشک می‌توان به یکی از جدید ترین و ایمن ترین روش‌های کاربردی، سیستم اجرای نمای خشک با چسب اپوکسی اشاره نمود که قابلیت آن را دارد که انواع سنگ‌های ساختمانی را بر روی زیر ساخت‌های مختلف اتصال دهد. چسب اپولاک 1100 یک چسب با پایة اپوکسی برای نصب سنگ چه طبیعی و چه مصنوعی، انواع پرسلان بر روی نما و اتصالات صراحی ها و سر ستون و غیره است که اتصالی مادام العمر برقرار می‌کند.

چسب‌های موجود در بازار اکثر بر پایة رزین پلی‌استر هستند، چسب پلی‌استر معایبی نظیر انقباض بالا در زمان خشک شدن داشته و از این نوع چسب ها نمی‌توان برای اتصال مادالعمر استفاده کرد و طول عمر این چسب ها کوتاه و کمتر از یک سال می‌باشد. در حالیکه چسب اپولاک1100 یک چسب بر پایه رزین اپوکسی بیسفنل آ و هاردنرهای آمینی با خاصیت ضدشره و پرکنندگی می‌باشد. به دلیل استفاده از رزین اپوکسی در تولید آن انقباض بسیار کمی داشته و بعد از خشک شدن به هیچ عنوان چرب نمی‌شود و یک اتصال مادام العمر ایجاد می‌کند.

اپولاک 1600 یک چسب دو جزئی ضد شره با پخت محیطی و کاربری آسان است. از این چسب می‌توان جهت چسباندن انواع قطعات در صنعت ساختمان استفاده نمود. یک چسب همه‌کاره و شفاف مناسب جهت صنایع ساختمان‌سازی و معماری می‌باشد. این چسب در دماهای پایین (10 درجه سانتی‌گراد) قابل استفاده است. این چسب جهت نصب انواع سنگ مرمر و زمانی که شفافیت مد نظر است استفاده می‌شود.

EPOLOCK 1100